LT | EN

nuova

2015-03-02 AB "Nuova" projektas "Smėliai" mus džiugina naujaisiais 2015-ais metais

Dalintis straipsniu

Netikėta staigmena nekilnojamojo turto vystytojams – įvedus eurą – rekordiškas pardavimų skaičius

Kaune, viename didžiausių Šilainių mikrorajone statomas kvartalas „ Smėliai ”pastaraisiais mėnesiais susilaukė stebėtinai didelio susidomėjimo. Kaip teigia kvartalo vystytojos UAB „Nuova capital“ rinkodaros vadovė Liuda Znaidauskienė, pardavimai pirmaisiais šių metų mėnesiais buvo visiškai netikėti. Įvedus eurą buvo laukta nekilnojamojo turto pardavimų mažėjimo, tačiau sausio mėnesio nekilnojamojo turto pardavimų rodikliai sumušė visus rekordus.

Šiandien yra parduoti net 75% antrojo namo butų „Smėliuose”. Labiausiai stebina tai, kad net 20% šių butų buvo parduota šių metų pradžioje – per pastarąjį pusantro mėnesio. Beje, pačius projekto vystytojus ne mažiau nustebino pirkėjų prašymai parduoti butus dar statomame naujame name. Būtent toks pirkėjų suaktyvėjimas ir išaugę pardavimų rodikliai paskatino pradėti, paskutiniojo – trečio dar statomo namo pardavimus.

Didelės investicijos aplinkai

„Smėlių” kvartalo vystytoja UAB „Nuova Capital” ypatingą dėmesį skiria kvartalo gerbūviui ir negaili investicijų siekiant sukurti patrauklią aplinką. Vien kuriant patogią kiemo infrastruktūrą buvo investuota 300 000 eurų. Už juos didžiulis kiemas buvo aptvertas tvora, statomos stoginės automobiliams, išklotos trinkelės, įrengtos šiuolaikiškos treniruoklių ir vaikų žaidimo aikštelės, apželdintas kiemas, jame pastatyti suoliukai, įrenginėjamas modernus kiemo apšvietimas.

L.Znaidauskienės teigimu, investicijos, skirtos sutvarkyti kiemui, neliko nepastebėtos pirkėjų:

„Gyventojams suteikiame visas sąlygas įsikurti gražioje, išpuoselėtoje aplinkoje. Vietoj įprastos krepšinio aikštelės įrengėme lauko treniruoklius, kurie jau tapo labai populiarūs įvairiuose Kauno parkuose. „Smėlių“ gyventojai gali didžiuotis, nes kol kas yra vieninteliai Kauno daugiabučių gyventojai privačiame kieme turintys savo lauko treniruoklių aikštelę.”

UAB „Nuova capital“ rinkodaros vadovė prasitarė, jog pavasarį aikštelėje bus paklota speciali danga, o gyventojams surengta sezono atidarymo šventė. Specialiai kvartalo gyventojams treneris padės sudaryti individualias sporto programas.

Apklausa atskleidė patraukliausias „Smėlių” savybes

Vystytojų teigimu, svarbu ne tik pastatyti ir parduoti būstą, bet ir toliau rūpintis kvartalu ir jo gyventojais. Dėl šios priežasties, UAB „Nuova capital“ nuolat domisi, kaip sekasi „Smėlių“ naujakuriams, ir dažnai atlieka įvairias gyventojų nuomonės apklausas. Paskutinėje iš jų buvo siekiama sužinoti, kaip „Smėlių” gyventojai vertina savo būstą.

Vieni mažiausių šildymo kaštų Kaune

Labai svarbus kriterijus, dėl kurio žmonės renkasi butus kvartale„Smėliai“ – itin mažos šildymo kainos.
Praėjusį rudenį pasitelkus AB „Kauno energija” duomenis, buvo atliktas Kauno miesto daugiabučių namų šildymo kainų tyrimas, į kurį buvo įtrauktas ir „Smėlių” namas. Tyrimo rezultatai parodė, kad šildymas kvartale „Smėliai” yra vienas pigiausių ir gerokai lenkia kitus, net ir naujos statybos namus.

Dėmesys ekonomiškui – dar projektuojant namus

Šio kvartalo namuose metinis 2013-2014 m. šildymo kainos vidurkis buvo 0,4 lt/kv.m. (0,11 eur). Tokie puikūs rodikliai – tai ilgo ir nuoseklaus darbo dar projektavimo stadijoje vaisius. Architektams buvo suformuluota užduotis, sukurti kuo ekonimiškesnį namą. Dėl šios priežasties statant „Smėlių” namus buvo naudojamos statybinės medžiagos padedančios taupyti energetinius resursus ir įdiegtos įvairios technologijos užtikrinančios maksimalų būstų ekonomiškumą.

„Smėlių” namuose yra įdiegti „Protingo namo” sistemos elementai, lauko sienos apšiltintos 25 cm storio vatos sluoksniu, kas šiaip jau yra retai taikoma net ir statant individualų namą. Pasirinkti kokybiški langai, sumontuoti laikantis vokiškų tradicijų. Montavimo metu panaudotos garo bei vėjo izoliacijos, o angokraščiai aptaisyti „Styrodur” polistirenu. Ši technologija praleidžia vandens garus iš patalpos vidaus, tačiau nepraleidžia vėjo ir vandens iš lauko. Ilgaamžiai namų fasadai pagaminti iš aliuminio, kuris mažiausiai 20 metų nereikalaus priežiūros.

Svarbiausia, kad visos šios investicijos gyventojams leidžia sutaupyti net iki 60% šildymo sąnaudų.

Patraukli vieta ir aplinka

Didelė dalis apklaustųjų nurodė, kad lemiamas aspektas, dėl kurio jie nusprendė pirkti butą būtent „Smėliuose”, yra vieta. Gyventojai džiaugėsi puikia mikrorajono infrastruktūra, privačia, aptverta teritorija, esančia aplink namus, tvarkinga aplinka, treniruoklių bei vaikų žaidimų aikštelėmis.

„Smėlius” rekomenduotų ir kitiems

„Smėlių” kvartalo vystytojus labai džiugina tai, jog pirmojo namo gyventojai, kaip investiciją perka butus ir kituose dvejuose namuose, o keletą pirkėjų atsiuntė ir patys statybinkai, tiesiogiai žinodami apie aukštą būstų kokybę.

Tad ne nuostabu, kad net 91,5% apklaustųjų „Smėlių” gyventojų šiuos butus rekomenduotų ir kitiems. Jų teigimu „Smėliai” – tai puiki vieta bei geras kainos ir kokybės derinys.

Kitos naujienos

AB „Nuova“ / Nuosavybės valdymas