LT | EN

nuova

2015-08-19 Investicija į studentišką būstą – praradimas ar išlošimas?

Dalintis straipsniu

Nauji mokslo metai į didžiuosius Lietuvos miestus kasmet suburia daugybę naujų studentų. Nors studijų pasirinkimo tendencijos skiriasi, įsikūrimo problemos išlieka tos pačios – kaip rasti gerą, patogų ir nebrangų būstą?

Bendrabutis – prabanga

Aukštosios mokyklos kasmet sulaukia vis daugiau paraiškų bendrabučiams gauti. Tačiau universitetai neturi galimybės patenkinti visų norinčiųjų paraiškas. Vytauto Didžiojo universitete prieš skiriant bendrabutį yra atsižvelgiama į studentą išlaikančių asmenų pajamas, taip pat prisidėjimą prie visuomeninės veiklos. Taip pat nereiktų pamiršti, kad iš užsienio pagal mainų programas atvykstantiems studentams bendrabučio kambario suteikimas yra visuomet pirmenybė.

Nors gyventi bendraamžių ir bendrakursių apsuptyje atrodo linksma, tačiau patogumu toks gyvenimas nepasižymi. Bendrabučio gyventojai dalinasi kambariais su keletu kitų žmonių, dauguma jų naudojasi bendraisiais dušais ir virtuve. O didžiausias tėvų galvos skausmas – kai vaikams reikia pirkti papildomą buitinę techniką, o persikėlus į butą ji tampa nereikalinga.

Nuomotojai studentų neužjaučia

Tendencija didėti nuomai taip pat niekur nedingsta. Per metus nuoma Kaune pabrango 4%. Tai, palyginus su kitų miestų būsto nuomos kainomis, yra gana nedidelis šuolis. „Šiandien senos statybos tvarkingą butą Kaune galima išsinuomoti už 250 eurų per mėnesį. Tačiau už tokio būsto mokesčius tenka pakloti ne mažiau nei 300 eurų“, – teigė AB „Nuova“ marketingo vadybininkė Gabrielė Palubeckytė.

Nusprendusiems keltis į butą pirmiausiai tenka išlaikyti pasitikėjimo išbandymą. Studentai, ypač pirmakursiai, nėra patys geidžiamiausi nuomininkai. Buto savininkai dažniausiai į juos žiūri nepatikliai dėl neva neatsakingo gyvenimo būdo, ar nepastovių pajamų.

Mažėjančios nekilnojamojo turto kainos pritraukia vis daugiau studentų tėvų. Naujo būsto įsigijimas atsiperka per 6–7 metus. Tai ypač palanku, kai planuojama studijuoti keliose pakopose – kartu su magistro laipsniu įgyjamas ir nuosavas būstas.

Trijų kambarių buto nuoma naujame name kainuoja 350–450 eurų per mėnesį. Pasiėmus paskolą ir bankui sumokėjus 15% įnašą, už naują 57 kv.m. trijų kambarių butą kas mėnesį bankui tenka pakloti 170 eurų. Taigi, pasiėmus paskolą, sutaupoma 250 eurų.

Svajonių būstas – per mėnesį

Investuojant į būstą reiktų atkreipti dėmesį į susisiekimą. Su mokymosi įstaiga gerą susisiekimą turinti vieta yra pagrindinis studentų prioritetas. Nuo „Smėlių“ kvartalo iki „Studentų skvero“ stotelės, kur įsikūrę VDU ir Kauno technologijos universitetas, kelionė autobusu užtrunka apie 20 minučių. Važinėjantiems studentams taip pat svarbu įsikurti lokacijoje, esančioje netoli išvažiavimo iš miesto. Nuo „Smėlių“ iki automagistralės Vilnius–Klaipėda vos 5 minutės.

Naujos statybos būstas pasižymi itin nedideliais išlaikymo kaštais. „Protingo namo” sistemą turintys nauji daugiabučiai leidžia gyventojams sutaupyti net iki 60% šildymo sąnaudų. „Pavyzdžiui, „Smėlių” metinis šilumos suvartojimas – tik 0.11 eur/kv.m. Tai reiškia, kad metų bėgyje šilumos kaina siekia vos 6 eur/mėn. Nereikia pamiršti, kad nauji namai yra puikiai apšildyti, todėl šildymo sezonas juose netrunka daugiau nei tris mėnesius“, – sakė G. Palubeckytė.

Naujų daugiabučių kvartalo „Smėliai“ butu kaina prasideda nuo 850 eurų/kv.m. Norintiems įsikurti „Smėliuose“ jau šį rudenį, „Nuova“ specialistai už papildomą 150 eur./kv.m. mokestį gali įrengti butą per mėnesį.

Daugiau informacijos: www.smeliai.lt ir www.facebook.com/smeliai

Kitos naujienos

AB „Nuova“ / Nuosavybės valdymas