LT | EN

nuova

2015-09-03 Pro Kauną praūžęs „Šokantis senamiestis“ nepaliko abejingų

Dalintis straipsniu

Paskutinį vasaros šeštadienį Rotušės aikštė vos talpino ,,Šokančio senamiesčio” žiūrovus. Sausakimša senamiesčio aikštė, prikaustyti kauniečių ir miesto svečių žvilgsniai ir publikos šokiai po atviru dangumi dar kartą patvirtinimo, jog kauniečiams reikia šokių yra gyvo senamiesčio. Prie šio renginio sėkmės prisidėjo ir įmonių grupė „Nuova“.

Renginys pranoko lūkesčius

„Su kolege, šio renginio režisiere ir dizainere Rita Puplevičiene organizuodamos renginį turėjome du tikslus: suburti visų žanrų šokėjus nuo mėgėjų iki profesionalų bei suteikti galimybę kauniečiams ir miesto svečiams pašokti ir užsikrėsti šokio dvasia”, – teigė renginio organizatorė, Kauno senamiesčio draugijos vadovė Aistė Grybauskienė.

Renginys pranoko lūkesčius – „Šokančio senamiesčio“ metu buvo galima išvysti Europos ir pasaulio čempionų, mėgėjiškų kolektyvų pasirodymus, didelį būrį baikerių, atvykusių pasveikinti šokančią senamiesčio bendruomenę. Švente džiaugėsi ir Kauno miesto meras V.Matijošaitis – „Džiaugiuosi, kad Kauno senamiesčio draugija nelaukia, kol „bloga valdžia“ kažką padarys, o patys ėmėsi iniciatyvos ir suorganizavo tokią šaunią šokių šventę“.

Ilgametės Kauno senamiesčio renginių rėmėjos AB „Nuova“ valdybos pirmininkas Minvydas Znaidauskas taip pat agitavo visus kauniečius aktyviai dalyvauti miesto kultūriniame gyvenime, „tik nuo mūsų pačių priklauso, kaip gerai mes gyvename. Niekas už mus neišlygins gatvių ir nesuorganizuos švenčių, jei patys to nepadarysime. Vieni atneša idėjas, kiti finansinę paramą, treti prisideda aktyviu dalyvavimu – ir štai mes gyvename linksmiau“.

Kalbinti renginio žiūrovai iš Birštono, Vilniaus ir Klaipėdos džiaugėsi renginio atmosfera ir reginiu scenoje. ,,Jaučiuosi, kaip užsienyje: vasariškas oras, elegantiški, baltomis staltiesėmis padengti staliukai su vaišėmis, scenoje – turtinga profesionali programa ir galimybė patiems pašokti. Taip pat smagi sinergija su mados muge, kurioje pamaloninau žmoną lietuvių dizainerių gaminiais. Ar gali būti geresnis būdas palydėti vasarą?” – sakė klaipėdietis Paulius.

Kur slypi renginio sėkmė

,,Šokančio senamiesčio” režisierė ir dizainerė „In R Dancewear Style“ ir „Dance Innovation Team“ vadovė, profesionali šokėja ir diplomuota choreografė, „Gintarinės poros“ nugalėtoja Rita Puplevičienė teigia, kad „Šokantis senamiestis“ – jokia naujiena, tai tik senos tradicijos gaivinimas Kauno senamiesčio erdvėse. „Mes tik tęsiame ir puoselėjame prieš ne vieną dešimtmetį pradėtą pasaulinę šokio mados tendenciją, šokio ritmu užvaldžiusią miestų ir kurortų gatves“, – sake R. Puplevičienė.

„Šokio tema yra plati ir abejingų nepalieka, tačiau ši šokio šventė pasisekė dėl dviejų priežasčių – teisingai parinkome renginio formatą ir partnerius, su kuriais pavyko įgyvendinti sumanymus“, – teigė A. Grybauskienė.

„Esu laiminga, kad Rita su tokiu užsidegimu padėjo organizuoti „Šokančio senamiesčio“ šventę. Žinant jos užimtumą, esu be galo jai dėkinga. Be jos šokėjų  pažinčių rato, režisūrinių gebėjimų, jos originalių dizaino studijos „In R Dancewear Style” drabužių nebūtume turėję šios smagios šventės. Be to, ji sutiko bendradarbiauti vedama entuziazmo, neatlygintinai, – teigė A. Grybauskienė, – o tai labai svarbu, nes gauti paramą tokiems renginiams sudėtinga. Kauno verslininkų tarpe dar nėra įprasta remti kultūrinius renginius, todėl džiaugiuosi pastoviu mūsų rėmėju AB „Nuova“, kurio vadovai yra ir Kauno senamiesčio draugijos valdybos nariai ir senamiesčio gaivinimo idėjos entuziastai. Džiaugiuosi, kad draugaujame ir su Rotušės aikštės draugija, ji taip pat pasidalino ankstesnių renginių organizavimo patirtimi ir resursais. Kuo daugiau geros valios, tuo sėkmingiau pavyksta įgyvendinti visus sumanymus“.

Renginio sinergiją Rotušės aikštėje padėjo vystyti lietuviškų dizainerių mados mugė „KODAS 477“, inicijuota „Interjero erdvės“ vadovo bei senamiesčio draugijos nario Giedriaus Bučo.

Kauniečiams reikia šokių

,,Šokantis senamiestis” patvirtino, kad kauniečiams reikia šokių. Nemokamas, šešių valandų trukmės renginys po atviru dangumi ne tik prikaustė minios dėmesį, bet ir parodė, jog iniciatyva, kilusi iš senamiesčio bendruomenės, vedama geros valios ir didelio noro šokti, gali įveikti visus organizacinius ir finansinius nesklandumus.

Renginio globėjai Jūratė ir Česlovas Norvaišos taip pat džiaugiasi įvykusia šokio švente, kuri tęsia jų pradėtą darbą ir puoselėja Kauno šokio tradicijas.

Kitos naujienos

AB „Nuova“ / Nuosavybės valdymas