LT | EN

nuova

2015-10-06 Kauno senamiestyje šurmuliavo gyvūnai

Dalintis straipsniu

Spalio 4-tą dieną Kaune, kaip ir visame pasaulyje, buvo minima Pasaulinė gyvūnijos ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnu globėjo, diena. Kauno senamiestis ir Lietuvos Zoologijos sodas pažymėjo šią dieną ypatingai, skirtingose Kauno miesto erdvėse sukuriant šventę visai šeimai: vaikams, suaugusiems ir gyvūnams. Prie renginio įgyvendinimo prisidėjo ir „Nuova”. 

Šventė visiems gyvūnams

„Pradėjus planuoti gyvūnų dienos šventę, turėjome tikslą padaryti ją stipresnę kiekybiniu ir kokybiniu požiūriu, pažymint visų gyvūnų rūšių šventę, o ne vien akcentuojant į šunelius, kaip buvo iki šiol, – teigia renginio organizatorė, Kauno senamiesčio draugijos vadovė Aistė Grybauskienė. – Džiugu, kad šiai mano idėjai pritarė Lietuvos zoologijos sodas. Nėra galimybių į senamiesčio erdves atvežti egzotinių gyvūnų, bet radome sprendimą, kaip padaryti šventę dvejose erdvėse, suteikiant galimybę dalyviams pasigrožėti įvairiais gyvūnais: nuo didžiųjų žirafų iki smulkiųjų roplių. Ši bendradarbiavimo koalicija turi didelį potencialą renginio tradicijų vystymui Kaune, nes Lietuvos zoologijos sodas – stipriausia gyvūnais besirūpinanti įstaiga, o Kauno senamiesčio draugija – senamiesčio puoselėjimu ir vystymu. Tikiuosi pirmieji mūsų partnerystės žingsniai, jau šiemet renginyje bus akivaizdūs.“ Taip pat A. Grybauskienė džiaugėsi ir rėmėjų „Nuova” įmonių grupės indėliu.

Pakvietė į eiseną

Spalio 4-osios renginys prasidėjo 10.30 val. Šv. Jurgio kankinio bažnyčioje prie Kauno pilies, kurioje buvo aukojamos Šv. Mišios už veterinarijos tarnybų ir gyvūnų globos organizacijų darbuotojus, savanorius bei visus gyvūnų mylėtojus. Po Šv. Mišių prie bažnyčios vyko gyvūnų palaiminimas ir užtarimo malda. Vėliau gyvūnų mylėtojai ir jų augintiniai dalyvavo eisenoje aplink Kauno pilį.

Šioje eisenoje buvo galimybė išvysti Kauno miesto žymius, garbius ir garsius sportininkus, menininkus, akademinės bendruomenės ir pramogų pasaulio žmones bei miesto vadovus, dvasininkus su savo augintiniais. Eisenoje dalyvavo Lietuvos Zoologijos sodo komanda su egzotiškaisiais savo augintiniais, Valstybės sienos apsaugos tarnybos kinologai, Kauno VPK kinologai bei medžiotojų atstovai su augintiniais.

Šventinė programa prie Kauno pilies

Nuo 12 val. šventė persikėlė prie Kauno pilies. Pasirodymus dovanojo Kauno rajono Dziudo ir jojimo sporto mokykla ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos kinologai. Parodomąsias programas pristatė gyvūnų globos organizacija „Lesė“, šunų kinkinių sporto klubas „Fluidus“ bei šunų dresūros mokykla „Reksas“.

Susirinkusieji išvydo berno zenenhundus, špicus, samojedus, vokiečių dogus, vakarų Škotijos baltuosius terjerus, taksų veislės atstovus, britų aviganius, laikas, Lietuvos skalikus, haskius ir kitų šunų veislių atstovus.

Renginio metu profesionalai konsultavo apie gyvūnų auginimą, priežiūrą ir dresūrą. Vyko pasaulinius titulus pelniusių šunų pristatymai ir apdovanojimai. LSMU VASA pristatė „Būsimo šeimininko akademiją“. Vyko anatomijos pamokėlės, buvo pasakojama kaip teisingai pasirinkti augintinį, kokia priežiūra jam reikalinga. Šventinę nuotaiką kūrė Viduramžių šokiai su autentiškais 16 a. kostiumais, Gruodžio konservatorijas džiazo ir vokalo studijos Raimondos Navickienės auklėtiniai bei LSMU VA tautinių šokių kolektyvas „Džigūnas“, vadovaujamas Vilmos Urbonaitės.

Šventė tęsėsi Lietuvos zoologijos sode

Nuo 13 val. šventė persikėlė į Lietuvos zoologijos sodo teritoriją. Čia renginio dalyviai galėjo sužinoti ne tik apie naminių, tačiau ir apie egzotinių gyvūnų laikymą ir jų gyvensenos ypatybes. Zoologijos sode Kaune iki pat vakaro vyko tokių gyvūnų kaip žirafų, zebrų, tigrų ir liūtų pristatymai, specialistai ves užsiėmimus apie naminių ir egzotinių gyvūnų laikymo panašumus ir jų gerovės užtikrinimą. Renginio metu pramogų netrūko visiems lankytojams – Kauno miesto šokio studijos ir kolektyvai, Kauno miesto darželiai ir mokyklos pasirodė su specialia programa vaikams ir jų tėveliams.

Smalsiausių dalyvių laukė paskaitų palapinė, kurioje buvo ne tik pasakojama apie egzotiškus gyvūnus, tačiau vaišinama arbata, vyks žaidimai, viktorinos ir kitos pramogos. Dosniausieji galėjo sudalyvauti LSMUL Kauno klinikų Kraujo Centro kraujo donorystės akcijoje tema „Aš ir tu – mes vieno kraujo“, taip prisidėdami ne tik prie gyvūnų, tačiau ir žmonių gerovės. Pasaulinės gyvūnijos dienos renginio iškilmes linksmai užbaigė Pasaulinės gyvūnijos dienos proga nemokamai koncertuoti sutikusi nuotaikinga grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, o viso renginio metu skambėjo DJ Mr. Propper muzikos ritmai.

Lietuvos zoologijos sode spalio 4-oji kasmet sutinkama minint Pasaulinę gyvūnijos dieną. Kiekvienais metais zoologijos sodo specialistai stengiasi pasirinkti visuomenei aktualias temas ir kviečia savo lankytojus iš arčiau susipažinti su nykstančiomis rūšimis, egzotiškų gyvūnų priežiūra bei gyvūnų gerove.

Zoologijos sode šiais metais vykusio spalio 4-osios dienos renginio programų organizatorė Neringa Kirijenkaitė džiaugėsi, kad gyvūnams skirti renginiai kasmet sulaukia vis daugiau žmonių dėmesio: „Kasmet zoologijos sode organizuojame begalę renginių, skirtų įvairioms temoms apie gyvūnus, todėl labai džiaugiamės, kad gyvūnams skirti renginiai yra mėgstami ir kauniečiai vis dažniau renkasi apsilankymą gamtoje, zoologijos sode, o ne kino teatre ar pramogų parke.“

Šiais metais renginiui persikėlus ir į Kauno senamiesčio erdves, zoologijos sodo atstovė tikisi, kad Pasaulinės gyvūnijos dienos renginiai taps tradicija, ir kasmet vis daugiau gyvūnų šeimininkų išeis į Kauno miesto gatves drauge su savo augintinais.

Senamiesčio kavinės priims ir gyvūnus

Kauno senamiestyje pastebima vis daugiau žmonių su augintiniais, kurie kartu mielai leidžia laiką senamiesčio kavinėse ar vykstančiuose renginiuose. Pasak renginio organizatorės, Kauno senamiesčio draugijos vadovės A. Grybauskienės, žmonių įpročiai keičiasi, o laisvalaikis planuojamas taip, kad į vykstančius renginius drauge galėtų vykti ir augintiniai.

Kitos naujienos

AB „Nuova“ / Nuosavybės valdymas