LT | EN

nuova

2017-04-04 Kopose prie jūros kuriasi ekologiškų būstų kvartalas

Dalintis straipsniu

Lietuvos pajūryje, vos už 50 metrų nuo paplūdimio, kyla būstų kvartalas „Apartamentai kopose“, kuriame pirmieji naujakuriai įsikurs jau šią vasarą. Ekologiškomis medžiagomis įrenginėjami apartamentai taip pat išsiskirs prie aplinkos derančiais fasado sprendimais ir išpuoselėta, augalais gausia aplinka.

Projekto vystytojos, „Nuova“ įmonių grupės, atstovai sako, kad iš pirmame etape pastatytų 56 butų beveik pusė jų jau yra parduoti arba rezervuoti. Kvartale yra įrengti 1–3 kambarių, 35–63 kv.m ploto apartamentai. Kiekvienam iš jų įrengta atskira terasa arba originaliai suprojektuotas balkonas. Būstai parduodami su pilna arba daline apdaila. Kieme įrengtos stoginės automobiliams ir uždaros dviračių saugyklos.

„Vystydami šį kvartalą, daug diskutavome, kokio antrojo būsto reikia didmiesčio gyventojams, kaip turi atrodyti jų atostogų namai. Bendravome su architektų komanda, dizaineriais, statybininkais, ieškojome įdomių, prie aplinkos tinkančių eksterjero formų, naujų techninių sprendimų. Labai svarbus buvo ir dialogas su klientais, kurių dėka projektą išpuoselėjome iki mažiausių detalių“, – pasakoja „Nuova“ įmonių grupės marketingo vadovė Liuda Znaidauskienė.

Naudotos ekologiškos medžiagos

Pašnekovės teigimu, būtent iš pokalbių su klientais, statant šiuos apartamentus, gimė vienovės su aplinka ir ekologiškumo ideologija.

„Šiandien alergija serga kas dešimtas suaugęs ir kas trečias vaikas, todėl patenkinome klientų poreikį apdailai naudoti ekologiškas medžiagas. Konkurso keliu atrinkome tiekėjus, kurie specialiai mūsų kvartalui tiekia ekologiškas medžiagas – parketą, plytelių klijus, dažus. Ši investicija yra brangi, tačiau atostogų namai yra skirti sveikatai puoselėti. O gera savijauta – tai ne tik jodo prisodrintas jūros ir pušynų oras, bet ir sveika namų aplinka“, – naujųjų apartamentų privalumus vardija L. Znaidauskienė.

Dar vienas svarbus dalykas perkant antrąjį būstą, atkreipia dėmesį pašnekovė, yra ekonomiškas jo išlaikymas – svarbi yra ne būsto įsigijimo kaina, bet ir visa finansinė našta, tenkanti jo išlaikymui.

„Projektuodami kvartalą, daug dėmesio skyrėme langų dydžiui ir saulės suvaldymui – šaltuoju metu svarbu turėti saulės šildomus namus, o vasarą – vėsų atokvėpį. Projekte atsisakyta didelių panoraminių langų, nes toks būstas vasarą reikalauja papildomo kondicionavimo, kuris kainuoja tiek pat, o kartais ir daugiau nei šildymas“, – sako L. Znaidauskienė

Kvartale suprojektuotas ne tik ekonomiškas, bet ir išmanus šildymo valdymas. Butuose įrengti dujiniai „Viessmann“ katilai su valdymo moduliu, kuris leis nuotoliniu būdu reguliuoti temperatūrą ir visada atvykti į šiltus namus.

Išvien su gamta

Statant šiuos būstus, orientuotasi į draugišką kvartalo integraciją į aplinką. Jis statomas pajūrio zonoje, tad aplinka labai įpareigoja.

„Nedrįstume tokio gamtos perlo griozdinti sunkiais daugiabučių tūriais, todėl maksimaliai investavome į fasado sprendinius, jūrinį kiemo apželdinimą bei mažąją architektūrą. Vien kiemo apželdinimo investicija perkopia 70.000 EUR sumą, o viso gerbūvio sąmata siekia 200.000 EUR. Apželdinimo projekte numatyta apie 40 rūšių augalų, kurių dauguma užsakyta Olandijoje, Vokietijoje ir Lenkijoje“, – pasakoja L. Znaudauskienė

Kraštovaizdžio architektė Dovilė Ivanauskienė teigė, kad šiame projekte pati aplinka diktavo „apželdinimo toną“, tad beliko perkelti dalelę supančio kraštovaizdžio į naujakurių kiemus.

„Augalai, medžiagos ir bendra atmosfera leidžia ne tik pajusti natūralią gamtą šalia, bet ir įsilieti į ją. Tokia aplinka suteikia puikias sąlygas poilsiui, o tai ilgainiui pagerina gyvenimo kokybę ir sveikatą. Smagu, kai inovatyvūs NT vystytojai kvartaluose pasistengia sukurti visapusišką vertę“, – džiaugėsi architektė.

Projektuojant kvartalo „Apartamentai kopose“ kraštovaizdį, augalai parinkti nereiklūs, tinkantys augti jūrinio klimato sąlygomis.

Sprendimas „paslėpti“ automobilius po augalais apželdinta dirbtine kalva sudarys kiemo be automobilių vaizdą. Po šia kalva bus įrengtos ir dviračių saugyklos, mat greta kvartalo nutiestas dviračio takas. Plačiausias Lietuvoje Šventosios paplūdimys yra ir vėjo aitvarų entuziastų rojus, todėl ir jiems svarbu turėti sandėliukus. Naujieji namai kuriasi Šventosios gyvenvietės pakraštyje, šalia Ošupio tako, todėl čia ramybės nedrumsčia iš miestelio centro sklindantis triukšmas. O maisto prekių krautuvėlės ir kavinukės yra visiškai greta.

Ateityje pridėtinės vertės šiam projektui suteiks greta esančio „Nuova“ įmonių grupei priklausančio viešbučio „Auksinės kopos“ plėtra. 120 kambarių viešbutį ketinama atnaujinti, jame įrengiant SPA centrą su baseinais, sveikatingumo procedūromis. Viešbučio pastatą projektuos architektas Donatas Rakauskas. „Auksinės kopos“ yra itin mėgstamos sveikuolių ir šeimų su vaikais.

Kitos naujienos

AB „Nuova“ / Nuosavybės valdymas