LT | EN

nuova

„Žaliosios galerijos“ infrastruktūrą „Nuova“ investavo 400 000 Eur – nuo saulės elektrinės iki eksterjero.

Dalintis straipsniu

AB „Nuova“ investicijos į „Žaliąją galeriją“ nuomininkams elektros kaštus sumažino 70 proc.

Pagal nuosavybės teisę valdyti ir administruoti 10 tūkst. kvadratinių metrų siekiančią „Žaliąją galeriją“ perėmusi įmonių grupė „Nuova“ ėmėsi infrastruktūros atnaujinimo darbų. Į pažangius energijos taupymo, vidaus bei išorės atnaujinimo darbus NT vystytojas skelbia investavęs beveik 0,5 mln. Eur, kurie prekybinę erdvę pavertė ne tik viena patraukliausių Kaune, bet ir leidžia nuomininkams sutaupyti iki 70 proc. elektros kaštų.

Verslo modelis – įsiklausius į nuomininkų iššūkius

„Urmo bazėje“ esanti „Žalioji galerija“ Kauno prekybinėje rinkoje visuomet išsiskyrė savo strategiškai patogia lokacija. Prieš kelerius metus valdyti šį prekybinį plotą perėmusi AB „Nuova“ dėmesį nukreipė į objekto patrauklumo didinimą – tiek nuomininkams, tiek pirkėjams.

„Šioje teritorijoje – itin didelė smulkaus ir vidutinio verslo koncentracija. Kurdami verslo modelį, strateginiu tikslu sau išsikėlėme prekių grupių konsolidavimą: subūrėme interjero ir apdailos prekybininkų bazę, kurių asortimentas bei paslaugos galėtų papildyti vienas kitą ir taip išpildyti pirkėjų poreikius. Šiandien šių prekių grupių verslų nuomojamas plotas sudaro beveik 60 proc. viso „Žaliosios galerijos“ nuomojamo ploto“, – sako akcinės bendrovės „Nuova“ komercijos direktorius Aivaras Čepurna.

Galeriją papildo didelio formato maisto bei gėrimų pardavėjai, kurie užima apie 20 proc. erdvės, o likusioje veikia kasdieninio naudojimo, aprangos bei avalynės prekybininkai ir užimtumo erdvės vaikams, užtikrinančios ramesnius apsipirkimus tėvams.

Nuomininkai ir patys investuoja

„Glaudžiai su nuomininkais bendradarbiaujame rinkodaros klausimais, įgyvendiname bendras, vieningas viešinimo kampanijas, diegiame modernius išorinės reklamos sprendimus. Dėka atliktų investicijų, nuomininkams ženkliai sumažėjo mokestiniai kaštai, padidėjo matomumas, pasiekiamumas. Atvykusiems apsipirkti klientams rezervuotos ir specialios parkavimo vietos „Žaliosios galerijos“ aikštelėje“, – komercijos direktorius Aivaras Čepurna.

Dėl NT objekte kuriamų pridėtinių verčių, į „Žaliąją galeriją“ motyvuoti investuoti ir patys nuomininkai. Galerijoje įsikūrę „Fade Factory Barbers Lietuva“ šiuo metu plečia savo paslaugų teikimo patalpas ir įrengs dvigubai didesnes erdves, kuriose siūlys ir papildomas paslaugas.

Tuo tarpu „Vynoteka Bazė“ galerijoje atidarė vienintelę Kaune tokio formato parduotuvę. Tai – Kauno regione didžiausia, virš 1000 kvadratinių metrų plotą apimanti prekybinė erdvė.

Nutolusi saulės elektrinė

Naujindamas infrastruktūrą ir siekdamas minimizuoti patalpų išlaikymo kaštus, NT vystytojas į „Žaliosios galerijos“ modernizavimą investavo jau 400 000 Eur. Iš šios sumos 100 000 Eur skirta šildymo sistemoms „Oras-oras“, reikšmingai sumažinančioms šildymo sąskaitas žiemą.

„Tarp svarbiausių investicinių žingsnių – nutolusios saulės elektrinės įrengimas. Jos dėka elektros kaštus nuomininkams galėjome sumažinti apie 70 proc.“, – teigia „Nuova“ atstovas.

Kiti jau įgyvendinti darbai – suremontuoti galerijos fasadai, atnaujintos rampos, įrengtas elektrą taupantis apšvietimas, sumontuotos naujausias tendencijas atitinkančios išorinės lauko reklamos priemonės.

Investicijos atsispindi finansiniuose rezultatuose

„Skaičiuojame, jog lyginant su 2022-aisiais, pernai „Žaliosios galerijos“ finansiniai rodikliai augo 20 proc. Nuomininkų kaita – maža, siekianti apie 3 proc.“, – sako Aivaras Čepurna.

Valdyti „Žaliąją galeriją“ (Pramonės pr. 14, „Urmo bazė“), „Nuova“ perėmė 2019 metais. Tuo metu prekybinė erdvė susidūrė su iššūkiais: nebuvo prekių grupių segmentavimo bei vadinamųjų inkarinių nuomininkų, tokių kaip „Vynoteka Bazė“, „Deinavos baldai“, „Mato baldai“, „InMondus baldai“ ar plytelių centras „Varduva“. Šiandien galerijoje nuolatinę veiklą vykdo apie trisdešimt smulkiųjų ir vidutinių verslų.

NT vystytojas planuoja tęsti infrastruktūros gerinimo bei kaštų optimizavimo darbus. Artimiausi planai – stiprinti pasirinktų prekių grupių segmentus, papildyti šiuos segmentus naujais nuomininkais ir taip atliepti pirkėjų lūkesčius. NT objektą vystanti „Nuova“ investuos ir į nuomininkų pardavimo meno tobulėjimo bei kitus verslo vystymui svarbius kursus.

Įmonių grupė „Nuova“ NT ir verslo vystymo bei valdymo srityse skaičiuoja jau daugiau nei 30 metų patirtį. Kompanija išvystė dešimtis skirtingų finansinių, komercinių ir gyvenamųjų nekilnojamojo turto projektų, siekiančių daugiau nei 100 tūkst. kvadratinių metrų plotą. Tarp jų – tokius Kauno projektus kaip „Lampėdžio takas“, „Akacijų vilos“, „Smėliai“,  pajūryje – „Apartamentai kopose“, „Birutės parkas“ ir kiti. Šiuo metu vystomi “Naujapilis”, “Garšvės slėnis” ir kt.

Skaityti Verslo žiniose

 

 

Kitos naujienos

AB „Nuova“ / Nuosavybės valdymas